SzólóDuó 2017 Versenyprogram | SzólóDuó 2017 Competition Platform

2017 január 13.  – MU Színház | MU Theater

Vendég | Guest
Egyedi minősége alapján a zsűri Gálaest bemutatandó produkciói közé választotta- SzólóDuó 2016 | Because of the special quality of the piece the jury invited them to perform in the Gala- SzólóDuó 2016
Lélekvesztő | The Raft of The Medusa
koreográfus | choreographer: KALMÁR Ákos (H-SRB), előadó | performer: KALMÁR Ákos (H-SRB), BOT Ádám (H)

Láttam egy halat a folyóban (egy kicsit te is benne voltál) | I saw a fish in the river (it had some of you in it)
koreográfus | choreographer: Lior LAZAROF (IL,H), előadó | performer: Lior LAZAROF (IL, H), Grégory CHEVALIER (FR, H)

Törékeny | Fragile
koreográfus | choreographer: KOVÁCS Emese (H), előadó | performer: ÁCS Dóra (H), KOVÁCS Emese (H)
közreműködők | collaborators: fény- lights: HORVÁTH Ádám Márton , zene-music:  Miroslav TÓTH

Hideg | Cold
koreográfus | choreographer: VICSOTKA Nikolett – VIGH Dorottya (H), előadó | performer: VICSOTKA Nikolett (H), VIGH Dorottya (H)
közreműködők | collaborators: zene-music:Czakó Bendegúz – basszusgitár, HRENCSJÁR Alex – gitár, DÖMÉNY Gábor – cajon5

Én Helena | I am Helena 
koreográfus | choreographer: Agata MEYER-LÜTERS – Agnieszka BEDNARZ (PL), előadó | performer: Agata MEYER-LÜTERS (PL), Agnieszka BEDNARZ (PL)

By the way 
koreográfus | choreographer: JUHÁSZ Kata (H), előadó | performer: DARAGÓ Dorina (H)

Tehetetlen | Dud
koreográfus | choreographer: FEKETE Balázs – TAKÁCS SZ Viktória (H), előadó | performer: TAKÁCS SZ. Viktória (H), FEKETE Balázs (H)

Hangok a fejben | Sounds in head |
koreográfus | choreographer: ROVÓ Virág (H), előadó | performer: ROVÓ Virág (H)

SzólóDuó Nemzetközi Tánc Fesztivál (18. évad) – az Orkesztika Alapítvány szervezésében

2017 január 12. – 20.00 (Csütörtök | Thursday) – MU Színház | MU Theater
SzólóDuó 2017 Versenyprogram | SzólóDuó 2017 Competition Platform
https://www.facebook.com/events/1719500098362513/

1 Vendég | Guest- GÓBI Rita (H) – Reptében – makromozgások kinagyítva | Volitant – expanded marcromovements
2 Ranunculus – kor.: Daniella ERIKSSON SWE, tánc: Daniella ERIKSSON SWE,
3 Ex-change – kor.: Karolina KARDASZ PL, tánc: Karolina KARDASZ PL, Bartłomiej MIESZCZAK PL
4 A boldogság nem várhat | Happiness does not wait | Szczęście nie czeka – kor.: Jacek NIEPSUJEWICZ PL, tánc: Jacek NIEPSUJEWICZ PL,
5 Ehnita – kor.: SZIRÁKY Tímea H, tánc: KÉKESI Kitti H,
6 Nyomok | Traces | Ślady – kor.: Joanna MIŚ-FUDALI – Marta PAŃKA PL, tánc: Joanna MIŚ-FUDALI PL, Marta PAŃKA PL
7 Terminal B – kor.: Omar KARABULUT PL, tánc: Omar KARABULUT PL,
8 Egyszáz | One Hundred | – kor.: Federico ZAPATA CO, tánc: Federico ZAPATA CO,

 

Versenyprogram SzólóDuó 2015 Competition Platform

2015 Január.15. – 20.00 (Csütörtök Thursday)

5
Amíg a halál el nem… Until Death us do part I że cię nie opuszczę aż do śmierci
koreográfus choreographer, előadó performer: Piotr Mateusz WACH (PL), Szymon DOBOSIK ( PL)

6
Madár Of a bird Linnust
koreográfus choreographer: Marie PULLERITS (EST), előadó performer: Marie PULLERITS (EST)

7
Hogy hasonlitok a nagyanyádra How similar I am to your grandma
koreográfus choreographer, előadó performer: Justyna KALBARCZYK (PL)

8
KÉTség Doubt and its double
koreográfus choreographer: GYULAVÁRI Ági (H), előadó performer: TÓTH Károly (H), GYULAVÁRI Ági ( H)

9
A fehér szín a szemedben The white color of your eyes
koreográfus choreographer: Justyna MASŁOWSKA (PL), előadó performer: Dagmara WOŹNIAK (PL), Oskar MALINOWSKI ( PL)

Versenyprogram SzólóDuó 2015 Competition Platform

2015 Január.15. – 20.00 (Csütörtök Thursday)

Vendég Guest – Legjobb szólótánc produkció SzólóDuó 2014 Best solo dance performance SzólóDuó 2014
I know №.Thing
koreográfus choreographer, előadó performer: Aleksandra Bożek-Muszyńska (PL)

1
CseppMentes/DropLess
koreográfus choreographer: Alekszandr SZIVKOV (H,NL), előadó performer: Paola GHIDINI (I,Usa,NL,H), Alekszandr SZIVKOV ( H,NL)
közreműködők collaborators: Concept Koncept: Alekszandr SZIVKOV, Music & Dramatugy Zene és Dramaturgia: Lauren RAE MAE

2
Kettősségben /Alone In Duality
koreográfus choreographer: PÁLFI Gabriella (H), előadó performer: PRÓKAI Ágnes (H)
közreműködők collaborators: zene, ének – ZOLTÁN Áron, LUSTYIK Ákos, konzulens – HEGEDŰS Sándor

3
Változatlan változások /Changes never change
koreográfus choreographer, előadó performer: ERDÉLYI Katalin (H), ROMPOS Bernadett ( H)

4
Három nap hó /Three days of snow/ Trzy dni śniegu
koreográfus choreographer: Anna MIKUŁA – Dariusz NOWAK (PL), előadó performer: Anna MIKUŁA (PL), Dariusz NOWAK ( PL)

SzólóDuó 2011 Versenyprogram / Competition_platform
a MU Színházban / at the MU Theatre

2011. január 15. szombat / Saturday 20H

Partite
Jivko Jeliazkov, Petya Mukova (BG)
Csomópontok/ Nodes
Lucie Augeai, David Gernez (F)
Evolúció/ The Evolution
Anežka Stráníková (CZ)
… és elviszlek… addig…/…and I take you…until…

Agata Syrek, Paweł Łyskawa (PL)

 

eke angéla és márkus sándor-ennyi! / angela eke and sandor markus-that’s it!
Eke Angéla, Márkus Sándor (H)
21st Century Fox
Kulcsár Vajda Enikő (H)
d-All
Karolina Kroczak, Anna Regulska (PL)
NiesoloseiN (Sohase magam)
René Alejandro Huari Mateus, Bryana Fritz, Anna Friedricz (COL-D)Atlantis
Boris Nahálka, Edita Antalová (SVK)

SzólóDuó 2011 Versenyprogram/ Competition_platform

2011. január 14. péntek / Friday

kartakarba / handinhand
Herold Eszter, Mészáros Márk (H)
Biztos vagy benne, hogy ez én vagyok? / Are you sure – it’s me?
Janina Bobrowski (D)
Egy utazás feljegyzései / diary of one journey
Senka Baruška, Gordana Svetopetrić, Martina Rukavina (CRO)
Átszűrődés / percolation
S.Cansu Ergin (TR-P)
Hajnal / Dawn
Josef Bartoš
Adam Chaloupka (CZ)